Tiyatroya Gidiyoruz!

İki Bekar - Tiyatro Oyunu - Emre Kınay - Evrim Alasya
İki Bekar – Tiyatro Oyunu – Emre Kınay – Evrim Alasya

Okul Aile Birliği organizasyonu ve tiyatro sanatçısı Sn. Emre Kınay‘ın katkılarıyla, okul yararına, Maarif Kültür Merkezi sahnesinde (Duru Tiyatro), Mart ayında sergilenecek “İki Bekar” adlı tiyatro oyununa davetlisiniz.

 

11 Mart 2018 Pazar, saat 18.00’da sergilenecek oyuna, özellikle velilerimiz, öğrencilerimiz, okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz davetlidir.

 

Tam bilet ücreti 40 TL, öğrenci ve öğretmenlerimiz için ise bilet ücreti 25 TL olarak belirlenmiştir. Biletleri OAB odasından temin edebilirsiniz.

 

Hem birlikte keyifli saatler geçirmek, kaynaşmak hem de okulumuza maddi gelir sağlayabilmek adına, tiyatro gösterisine katılım göstermenizi önemle rica ederiz. Tiyatrodan elde edilecek tüm gelir, öğrencilerimizin geliştirdiği projelere ve okulun ihtiyaçları için harcanmak üzere OAB Bütçesine aktarılacaktır.

 

Oyunu sergileyecek olan Sn. Emre Kınay ve Sn. Evrim Alasya ile Duru Tiyatro ekibine sonsuz teşekkürler.

 


Oyunla ilgili ayrıntılı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

İKİ BEKAR

Shanette ile Jack’in komik hikayesini anlatan “İki Bekar” tiyatro oyunu, Duru Tiyatro’da izleyicisi ile buluşuyor.

“Arkadaşlarının çöpçatanlığıyla düğün davetinde aynı masaya oturunca başlıyor Anette olan Shanette ile Jack’in komik hikayesi…

Shanette adım adım izliyor Jack’i.. Jack, ilişkiden, bağlanmaktan, terkedilmekten, aldatılmaktan ve soyulmaktan korkuyor. En çok da deli olduğu kadar çatlak Shanette’ten korkuyor. Ama Shanette kararlı ve ısrarcı… Vazgeçmeye hiç niyeti yok.
Duru Tiyatro’nun 10. yılında Amerikan Tiyatrosu’nun en ünlü komedi yazarlarından Sam Bobrick’in yazdığı oyunu Emre Kınay sahneye koyuyor.

Emre Kınay Jack Fisher’ı; Evrim Alasya pırıl pırıl enerjisiyle Shanette Millburn’u canlandırıyor. Oyunun müziklerini Gökhan Türkmen, Gökhan Tepe, Keremcem gibi daha birçok popüler sanatçıya besteler veren oyuna özel bir titizlikle Serdar Aslan besteledi.

Duru Tiyatro’nun yeni kurulan orkestrası Durucazzz’ın canlı performans müzikleriyle müzikal tadında bir oyunla eğlenceli kahkahalı 2 saat sizi bekliyor. Geç kalmadan yerlerinizi hemen ayırtın. Bizden söylemesi…”

Yazan: Sam Bobrick

Çeviren: Ekin Tunçay Turan

Yöneten: Emre Kınay

Müzik: Serdar Aslan

Dekor: Saldıray Çakar

Ses ve Işık: Erkan Kalkan

Dramaturg: Ayşegül Hardern

Oyuncular: Emre Kınay – Evrim Alasya

DuruCazz Orkestrası: Serdar Aslan – Zafer Aslan – Tarkan Tekyıldız – Muhammed Çınar

Afiş Tasarımı: Başak Gümülcinelioğlu

Yazar: kaloab